Dekoracja stołu na święta

Stoły okrągłe to klasyka gatunku, która znakomicie sprawdzi się w każdej aranżacji. Do wyboru mamy stoły industrialne, nowoczesne z drewnianą podstawą i blatem z betonu, a także designerskie modele z podstawą z drewna tekowego i szklanym blatem. Można się w nich zakochać!

Stoły prostokątne są idealne dla większej rodziny. Znakomicie dopasują się do podłużnych jadalni – symetryczne i piękne pomieszczą sporą gromadę. Do prostokątnych stołów możemy dobrać klasyczne krzesła lub podłużne ławki – wybór należy do nas! Alternatywą jest stół kwadratowy jadalniany z białą drewnianą nogą i blatem wykonanym w całości z drewna z odzysku. Ten model zachwyci każdego odwiedzającego nas gościa! W ofercie Plmeble.com znajdziesz wiele modeli stołów kwadratowych, które świetnie sprawdzą się w aranżacji Twojej jadalni.

Oprócz wygodnego stołu i krzeseł w jadalni mogą znaleźć się także inne meble. Jakie? Wąska komoda sprawdzi się do przechowywania stołowych tekstyliów, form do pieczenia, dodatkowego zestawu obiadowego lub innych rzadko używanych naczyń. Stylowa witryna przepięknie wyeksponuje domową porcelanę, z kolei efektowna konsola pomoże nam stworzyć elegancką aranżację. Na konsoli możemy ustawić komplet ramek z rodzinnymi fotografiami, szklany wazon z bukietem świeżych (bądź sztucznych) kwiatów, dyfuzor zapachowy lub świecę w szkle.

Jak udekorować stół jadalniany? Sposobów jest całe mnóstwo. Dawniej obowiązkowym elementem w jadalni był obrus. Dzisiaj wśród modnych tekstyliów stołowych znajdziemy już nie tylko obrusy, ale też podkładki pod talerze, czy duże serwety. Oprócz dekorowania samego stołu, uwagę warto skupić na aranżacji całej jadalni. Jakie elementy warto umieścić w kąciku jadalnianym?

Dekoracyjne lustra w ozdobnych ramach to świetny sposób, by podkreślić charakter wnętrza. Lustra sprawdzą się szczególnie w małych pomieszczeniach, ponieważ optycznie powiększą przestrzeń. Jakie lustra wybierać? Do klasycznych aranżacji z prostokątnymi stołami w tle dobrze dopasują się podłużne lustra w prostych ramkach, ale to nie jedyna opcja. W nowoczesnych aranżacjach możemy nieco zaszaleć – komplet okrągłych luster, nietuzinkowa dekoracja ze złotymi zwierciadłami, a może lustrzane kwadraty w złotych oprawach?

Doskonałą ozdobą ścian, oprócz luster mogą być ścienne grafiki. Zamiast klasycznych obrazów, czy plakatów oprawionych w ramy, które możemy spotkać niemal w każdym domu, lepszym wyborem będą nietuzinkowe grafiki na szkle. Monochromatyczne, ożywione kolorami, okrągłe, lub prostokątne – wszystkie niezwykłe i wszystkie piękne – wspaniale sprawdzą się jako dekoracja w jadalni.

Szklany wazon solo lub w duecie z trawą pampasową, bukietem kwiatów, czy sztuczną kompozycją bukietową będzie prezentował się bardzo efektownie. Zamiast jednego wazonu wybierzmy kilka modeli różniących się wielkością i kształtem. Ta ponadczasowa dekoracja to świetny sposób na przyozdobienie nie tylko stołu jadalnianego, ale też komody, konsoli, czy stolika kawowego na tarasie.